Info

Junior Adventure Camp – pionýrák s vůní benzínu!

Historie Junior Adventure Campu se datuje až do roku 2010, kdy se, tehdy ještě jako Junior Offroad Camp, realizoval pilotní ročník projektu. Již od třetího ročníku v roce 2012 však přišla změna v názvu, který více vystihuje celou náplň, neboť všechny disciplíny nejsou jen off-roadové, ale určitě jsou všechny s nádechem dobrodružství! Na začátku bylo pár nadšených juniorů, kteří si chtěli zažít adrenalinové motosporty přímo v terénu a se zkušenými instruktory. Od té doby JAC prošel značným vývojem a již dnes se může pochlubit několika desítkami juniorů, kteří se na tento exkluzivní letní “tábor” každoročně vrací a stovkami dětí, kteří kempy za těch 13 ročníků prošly. Otcem myšlenky na akční camp je Míla Janáček – dakarský závodník, navigátor, novinář a celoživotní milovník čehokoliv co má 2 až 4 kola a jede mimo silnici. K offroad autům se dostal již ve svém mládí, kdy si pořídil své první terénní auto ARO 240. Psal se rok 1993 a od té doby věnuje svůj profesionální i soukromý život právě offroadu.

Od svého začátku jsou JAC kempy doma v Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem, který provozuje posledních pět let právě Míla Janáček. Ano bývalý Motorland stále funguje jako jeden z posledních záchranných bodů pro petrolheady a najdete ho nedaleko motoristicky proslulé Mladé Boleslavi. Žijeme s dětmi celou dobu přímo v samotném areálu, kde je prostor pro všechny naše aktivity – od rally či offroad polygonů, přes trati pro čtyřkolky, buggy, motorky a další stroje, až po zázemí pro tábor, jídelnu, hernu a hřiště, obklopeni krásnými hustými lesy. V ADL je to prostě „all inklusive“! Spíme ve velkých stanech, jíme pětkrát denně, dodržujeme pitný režim a nosíme pokrývky hlavy – myslíme samozřejmě na zdraví (i duševní) našich juniorů! Fyzické tresty jsou sice zakázané, ale víme jak juniora potrestat za sprostou mluvu a jinou nekázeň. Jistě přijedou domů zoceleni jak na těle, tak na duši. 😊 Mobilní telefon je na našich kempech také „sprosté slovo“, ale věřte, že po pár dnech ani jednomu účastníkovi mobil nechybí… 😉

Pro koho je camp určený?

Pro všechny nadšený holky a kluky od 7 do 17 let. Měl/a bys mít zájem o motoristické sporty, klasické sporty, mít chuť se učit novému a poznat kamarády na celý život. Pokud máš vlastní stroj, který bys chtěl/a mít sebou, je to jen výhodou! Zkušenosti z motorsportu jakéhokoliv druhu jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast. Právě naopak, pokud si měl/a touhu k motoristickým disciplínám čuchnout, a pořád to nevycházelo, právě je ten správný čas. Pokud zkušenosti máš, pokusíme se je v tobě dál rozvíjet intenzivním tréninkem, radami profesionálů a možností vyzkoušet i další disciplíny pro srovnání… 😉

Kdy můžeš jet na camp?

6. – 14. července 2024 (maximální kapacita 30 juniorů)

20. – 28. července 2024 (maximální kapacita 30 juniorů)

Příjezd bude v zahajovací den, tedy v sobotu od 10:00 do 12:00 hodin. Poté bude následovat tradičně seznamovací večeře a podvečerní program s rozdělením do družstev. Odjíždí se pak během nedělního dopoledne závěrečný den od cca 10:00 do 12:00h. V případě potřeby je možné domluvit individuální příjezd/odjezd juniora.

Cena:
Bohužel kvůli inflaci, enormnímu nárustu cen energií, potravin a vůbec všeho možného, musíme za těchto nabitých 9 dní dobrodružství poplatek zvýšit. Startovné tak za jednoho juniora činí Kč 14.990 (slovy: čtrnácttisícdevětsetdevadesát korun). Cena však zahrnuje vše: ubytování, celodenní stravu a pitný režim, kompletní program, veškeré stroje vč. PHM, vstup na koupaliště, spoustu nezapomenutelných zážitků, zábavy atd, atd…
Snažíme se udržet rozumnou hranici vstupního poplatku pro juniory, nicméně vše od energií, potravin po PHM se zdražuje, a tak musíme reagovat na tento trend i my. V případě zajištění sponzorských darů v dostatečné výši vše vynahradíme juniorům zkvalitněním celého zázemí či ještě kvalitnějším programem.
Veškeré bližší informace ohledně seznamu věcí s sebou, dostanou junioři 1. června 2024. Stejně jako budeme postupně odhalovat další detaily nového ročníku 2024.
Storno poplatky:

  • v případě storna účasti do 31.3. 2024 bude vráceno 100% z poplatku
  • v případě storna účasti do 31.5. 2024 bude vráceno 50% z poplatku
  • v případě storna účasti po 1.6. 2024 propadá registrační poplatek plně organizátorovi

Junior bude mít na kempech místo jisté po odeslání přihlášky a zaplacení vstupního poplatku – startovného. Poté bude veden jako „registrovaný“, což potvrdíme do kontaktního mailu. Pro obrovský zájem, který převyšuje téměř dvojnásobně poptávku opravdu můžeme garantovat účast pouze řádně přihlášeným a zaplaceným registracím. Maximální počet účastníků je 30 na tento jediný turnus. Další přihlášení mohou být na seznamu náhradníků, s možností účasti pouze v případě zrušení účasti některého z registrovaných.

Odesláním přihlášky na Junior Adventure Camp souhlasíte se všeobecnými podmínkami tábora.