Info

Junior Adventure Camp – pionýrák s vůní benzínu!

Historie Junior Adventure Campu se datuje až do roku 2010, kdy se, tehdy ještě jako Junior Offroad Camp, realizoval pilotní ročník projektu. Již od třetího ročníku v roce 2012 však přišla změna v názvu, který více vystihuje celou náplň, neboť všechny disciplíny nejsou jen off-roadové, ale určitě jsou všechny s nádechem dobrodružství! Na začátku bylo pár nadšených juniorů, kteří si chtěli zažít adrenalinové motosporty přímo v terénu a se zkušenými instruktory. Od té doby JAC prošel značným vývojem a již dnes se může pochlubit několika desítkami juniorů, kteří se na tento exkluzivní letní “tábor” každoročně vrací a stovkami dětí, kteří kempy za těch 11 ročníků prošly. Otcem myšlenky na akční camp je Míla Janáček – dakarský závodník, navigátor, novinář a celoživotní milovník čehokoliv co má 2 až 4 kola a jede mimo silnici. K offroad autům se dostal již ve svém mládí, kdy si pořídil své první terénní auto ARO 240. Psal se rok 1993 a od té doby věnuje svůj profesionální i soukromý život právě offroadu.
Proč se název změnil z Offroad na Adventure? Chceme juniorům nabídnout nabídnout více – více sportu, více zábavy, více zkušeností, více dobrodružství! K ryze offroadovým disciplínám jsme tak připojili mnoho dalších nejen z oblasti motorsportu, ale i klasické „táborové“ aktivity jako – kurzy přežití, fyzické testy, týmové sporty, kolektivní hry a další. Je to prostě dobrodružnější než kdy dřív!
Sídlíme v Adventure Landu v Bělé pod Bezdězem , nedaleko motoristicky proslulé Mladé Boleslavi. Žijeme přímo v samotném areálu, kde je prostor pro všechny naše aktivity – od rally či offroad polygonů, přes trati pro čtyřkolky, buggy, motorky a další stroje, až po zázemí pro tábor, jídelnu, hernu a hřiště. V ADL je to prostě all inclusive! Spíme ve velkých stanech, jíme pětkrát denně, dodržujeme pitný režim a nosíme pokrývky hlavy – myslíme na zdraví (i duševní) našich juniorů! Fyzické tresty jsou sice zakázané, ale víme jak juniora potrestat za sprostou mluvu a jinou nekázeň. Jistě přijedou domů zoceleni jak na těle, tak na duši. 😊

Pro koho je camp určený?

Pro všechny nadšený holky a kluky od 7 do 17 let. Měl/a bys mít zájem o motoristické sporty, klasické sporty, mít chuť se učit novému a poznat kamarády na celý život. Pokud máš vlastní stroj, který bys chtěl/a mít sebou, uvítáme i tvého miláčka. Zkušenosti z motorsportu jakéhokoliv druhu jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast. Právě naopak, pokud si měl/a touhu k motoristickým disciplínám čuchnout a pořád to nevycházelo, právě je ten správný čas. Pokud zkušenosti máš, pokusíme se je v tobě dál rozvíjet intenzivním tréninkem, radami profesionálů a možností vyzkoušet i další disciplíny pro srovnání… 😉

Kdy můžeš jet na camp?

Protože se 10. jubilejní ročník shledal s maximálním úspěchem a oba turnusy byly plně obsazené, rozhodli jsme se camp i v roce 2020 uspořádat ve dvou turnusech s podobnými termíny:

1.turnus: 9. – 18. července 2021 (maximální kapacita 30 juniorů)

2.turnus: 23. července – 1. srpna 2021 (maximální kapacita 30 juniorů)

Příjezd bude v zahajovací den od 16:00 do 17:30 hodin. Poté bude následovat seznamovací večeře a podvečerní program s rozdělením do družstev. Odjíždí se pak během nedělního dopoledne závěrečný den od cca 10:00 do 12:00h. V případě potřeby je možné domluvit individuální příjezd/odjezd juniora.

Cena:

Cena za těchto nabitých 10 dní dobrodružství činí  Kč 8.990 (slovy: osmtisícdevětsetdevadesát korun) vč. DPH a zahrnuje: ubytování, celodenní stravu a pitný režim, kompletní program, veškeré stroje vč. PHM a spoustu nezapomenutelné zábavy. Snažíme se udržet rozumnou hranici vstupního poplatku pro juniory, nicméně vše od energií, potravin po PHM se zdražuje, a tak musíme reagovat na tento trend i my. V případě zajištění sponzorských darů v dostatečné výši vše vynahradíme juniorům zkvalitněním celého zázemí či ještě kvalitnějším programem.

Veškeré bližší informace ohledně seznamu věcí s sebou, dostanou junioři 1. června 2021. Stejně jako budeme postupně odhalovat další detaily nového ročníku 2021.

Storno poplatky:

  • v případě storna účasti do 31.12. 2020 bude vráceno 100% z celkové částky
  • v případě storna účasti do 31.3. 2021 bude vráceno 60% z celkové částky
  • v případě storna účasti do 31.5. 2021 bude vráceno 25% z celkové částky
  • v případě storna účasti po 1.6. 2021 propadá registrační poplatek plně organizátorovi

Junior bude mít na kempech místo jisté po odeslání přihlášky a zaplacení vstupního poplatku – startovného. Poté bude veden jako „registrovaný“, což potvrdíme do kontaktního mailu. Pro obrovský zájem, který převyšuje téměř dvojnásobně poptávku opravdu můžeme garantovat účast pouze řádně přihlášeným a zaplaceným registracím. Maximální počet účastníků zůstává i pro rok 2020 na 30 + 30 juniorů pro každý z turnusů, tedy 60 juniorů max. Další přihlášení mohou být na seznamu náhradníků, s možností účasti pouze v případě zrušení účasti některého z registrovaných.